Viljandi haiglale teevad muret pikaajaliselt maksetähtaja ületanud arved

06.11.2019

Viljandi haiglale on aastaid teinud muret võlgnevused, mis tekivad tasumata jäänud teenustest ning  visiidi- ja voodipäevatasudest.

Tavapäraselt tasutakse nii visiidi- ja voodipäevatasu kui ka tasuliste teenuste eest haiglas kohapeal, kas sularahas või kaardimaksega, kuid vahel jääb see mingil inimlikult mõistetaval põhjusel tegemata. Sellisel juhul väljastatakse inimesele arve, maksetähtajaga seitse päeva. Reeglina makstakse see ka kenasti ära.
Vahel juhtub aga, et arve jääb tasumata ning haigla finantsteenistus otsib inimestega kontakti ning tuletab maksmata arvet meelde. Tuleb ette ka seda, et inimesega ei saada ühendust või et arveid ei tasuta ka meeldetuletamisel.

Kuna summad on arvestatavad ning nendega kaasnev töömaht suur, siis kaasas Viljandi haigla professionaalse partneri - sel sügisel anti pikaajalised võlgnevused üle Julianus Inkassole, kes lisab võlgnevusele ka omapoolse teenustasu.

Võlgnevuse tekkimisest inkassofirma poole pöördumiseni oleme jätnud kolmekuulise ajapuhvri, et anda inimestele võimalus kas meenumise või haigla poolse meeldetuletuse peale arve tasuda.

Tasumata arvete teemaliste küsimustega olete oodatud pöörduma Viljandi haigla finantsteenistuse poole e-posti aadressil arved@vmh.ee.

Oleme väga tänulikud õigeaegselt tasutud arvete eest ning loodame, et vajame partneri abi meeldetuletamisel võimalikult vähe.


Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
tel 435 2025, 5349 5332
krista.valdvee@vmh.ee